Úvodní stránka » NOVINKY » Beseda s panem Holbou

Beseda s panem Holbou a jeho vodícím psem - Spotkanie z panem Holbou i jego

Ve středu 6. listopadu 2019 naše škola přivítala dva hosty. Proběhla velmi zajímavá beseda s paní Lenkou a panem Ladislavem Holbou z organizace Kafira - je neziskovou organizací, byla založena se záměrem pomáhat lidem s těžkým zrakovým postižením v jejich začlenění na trh práce a do společnosti. Pan Láďa do naší školy nezavítal sám, s sebou měl věrnou průvodkyni fenku Amy, jejíž služeb vzhledem k svému handicapu využívá. Amy, která vystřídala po náročné práci vodícího psa Pedra, je schopna na základě speciálního výcviku svému pánu dalších několik let pomáhat zvládat různé situace v každodenním životě. Přednáška byla doplněna ukázkami poslušnosti psa.

Pan Holba pokazał nam różne sytuacje odpowiedniego zachowania się w razie pomocy osobom z wadami wzroku.  Wyjaśnił różnicę pomiędzy białym i czerwono-białym kijem i do czego ich używa. Pani Lenka pokazała dzieciom różne pomoce, które ułatwiają życie osobom z wadami wzroku. Wykład był bardzo interesujący, korzystny i wszystkim bardzo się podobało.