Úvodní stránka » NOVINKY » Tak nám zase začala škola :-) Dzieci ruszyły do szkoły

Tak nám zase začala škola :-) (-: Dzieci ruszyły do szkoły

Ve škole  už je zase živo. Děti prvního stupně se nám částečně vrátily do školy. A  zvládly to perfektně. Trošku s obavami a s nejistým úsměvem pod rouškou se dokázaly přizpůsobit situaci.Po dlouhé době odloučení opět zasedli do lavic, popovídali si s kamarády i paní učitelkami a vrhli se na učení, tvoření, pohádky a procházky do lesa - po počátečním zákazu už do lesa opravdu smíme :-).

Większość uczniów cieszyła się, że ponownie może się spotkać z kolegami i nauczycielami. Jedna uczennica w kalendarzyku przy dacie 25.5.miała namalowane same uśmiechnięte buźki. Dzieciom zaraz przy wejściu jest mierzona temperatura, każdy uczeń musiał przynieść ze sobą podpisany przez rodziców dokument o stanie zdrowia dziecka i dwie maseczki.

Przy drzwiach wejściowych jest również umieszczony pojemniczek z desynfekcją, by każdy kto wchodzi do szkoły mógł skorzystać.

Všechny přivítala čistá a nachystaná škola a také připravená jídelna, kde se postupně střídají jednotlivé skupiny. Tím vším proplouvají a opakovaně dezinfikují paní uklízečky, aby prostředí bylo stále čisté.

Kiedy rozpoczęła się kwarantanna pracownicy szkoły i panie nauczycielki  oprócz nauczania zdalnego zajęły się też szyciem maseczek. Najpierw szyły ze starych materiałów, ale dzięki Konsulatu Generalnego w Ostrawie otrzymaliśmy środki potrzebne na zakup nowego materiału. Większość rozdaliśmy do szpitala - Trzyniec,oddział dziecięcy, Medica, idt., ale oczywiście zostawiliśmy też parę dla swoich uczniów. Kupiliśmy specjalne markery i dzieci pierwszy dzień na lekcji mogły swoje maseczki pomalować.

Není to úplně jednoduché období pro nikoho. Pro naše děti, učitele i rodiče je to náročné, ale  pevně věříme, že vše dobře zvládnem.

Do konce školního roku už mnoho času nezbývá, tak si to všichni pořádně užijeme!

foto/zdjęcia