Úvodní stránka » NOVINKY » Zdravá pětka

Ve středu 12. prosince 2012 se žáci naší základní školy zúčastnili projektu „Zdravá pětka.“ Odbornice přes diabetologii a zárověň učitelka dětem zábavnou formou vysvětlila pojem „pyramida zdravé výživy,“ povídala si s nimi o tom, které potraviny jsou zdravé a měly by je do jídelníčku zařazovat častěji, a kterým by se měly spíše vyhýbat. Za správné odpovědi a splněné úkoly děti dostávaly žetony – pětky. Z tohoto zábavného výukového programu byli žáci velmi nadšeni. Práce ve skupinách je bavila, dozvěděli se nové informace a zopakovali si známé. Následovala ochutnávka nápojů, ovoce a zeleniny. Za odměnu žáci dostali vysvědčení, prostírání a samolepky na památku. Bylo to velmi poučné i zábavné dopoledne.

Více o projektu na www.zdrava5.cz