Úvodní stránka » NOVINKY » Zvýšení cen stravného od 1.1.2012

Upozornění pro rodiče našich strávníků

Od 1.1.2012 jsme nuceni opět zvýšit cenu svačinek a obědů ve školní jídelně. Důvodem je zdražování potravin kvůli vyšší DPH. S navýšením finančních limitů na nákup potravin počítá nová vyhláška ministerstva školství, kterou však zatím nemáme v definitivním znění k dispozici. Cenu obědu žáka ZŠ do 10 let věku podle ní můžeme zvýšit až na 33 Kč.

Změny se dotknou také výživových norem. Kvůli obezitě školáků už školy budou moci překročit limity ovoce a zeleniny, ale nebudou muset dodržet limity pro množství tuků a cukrů (upřednostňovat se mají jídla méně mastná a méně sladká).
"S ohledem na stále se zvyšující dětskou obezitou je žádoucí, aby se zařízení školního stravování snažila omezovat co nejvíce spotřebu tuků a cukrů, které jsou zdrojem největšího množství nadbytečné energie," stojí ve vyhlášce.

Ceny stravného od 1.1.2012

Dítě do 6 let věku

• dopolední svačinka - 8 Kč
  • oběd - 17 Kč (polodenní stravné 25 Kč)