Úvodní stránka » NOVINKY » Beseda v knihovně

Beseda v knihovně

Římský císař, český, římsko-německý, italský a burgundský král, hrabě lucemburský, markrabě moravský – Karel IV. To bylo téma čtvrteční besedy v Městské knihovně v Třinci, na kterou se 22. října vydali žáci 5. ročníku naší školy v rámci výuky českého jazyka a vlastivědy. V úvodu žáci paní knihovnici jako poděkování za její dobré srdce a úsilí předali dort, na přípravě kterého se vlastnoručně podíleli. Paní Mgr. Marika Zademská zahájila přednášku malým brainstormingem, aby zjistila, že naší páťáci nejsou na tom se znalostí Karla IV vůbec špatně… Díky důkladné přípravě paní knihovnice však měli žáci možnost rozšířit si své znalosti historie naší vlasti a dozvědět se spousty zajímavostí o nelehkém životním osudu jednoho z nejvýznamnějších osobností českých dějin Karlu IV. Žáci se se zájmem zapojovali do všech činností, které měla pro ně paní knihovnice připravené. Pro všechny to byl příjemně strávený čas a obohacení hodin čj a vl, ve kterých se tomuto tématu také věnujeme.