Úvodní stránka » NOVINKY » Den mazlíčků, canisterapie

PROJEKTOVÝ DEN - Den mazlíčků, ukázka canisterapie

Pátek   9. listopadu se do školy těšili snad všichni žáci české části školy. Tento den byl totiž vyhlášený v naší škole jako Den mazlíčků. Do školy kromě žáků dorazily také dvě morčata, křeček, andulka a zakrslý králíček. Kdo neměl možnost mazlíčka donést, potěšil ostatní alespoň fotografiemi. Spolu si pak ve třídách o nich žáci povídali.

Jediný pes, který měl do školy vstup povolen, byla fenka Vanilka slečny asistentky Anny. Vanilka byla původně vycvičena jako asistenční pes.  Slečna asistentka dětem povyprávěla o významu takového psa pro postiženého člověka a její Vanilka zase předvedla, jak umí přinášet předměty, rozsvěcovat světlo, svlékat ponožky, rukavice a čepici.

Na Den mazlíčků navážeme ještě v pátek 16.11. ve školní družině, kde s námi přijde besedovat chovatel pan Lazar. Nebudou chybět ani jeho mazlíčci – hadi a chameleoni.

foto zde