Úvodní stránka » NOVINKY » Den Země v MŠ

DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU – V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Istotną cechą wieku przedszkolnego jest zainteresowanie otoczeniem, należy więc rozszerzać świadomość ekologiczną wśród małych dzieci, uczyć życia z przyrodą i mądrego korzystania z jej bogactw. Edukacja ekologiczna prowadzona już w przedszkolu, powinna być jedną z podstawowych dziedzin kształcenia. Wtedy z pewnością ukształtujemy w dzieciach odpowiedni stosunek do środowiska i jego ochrony. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.” Dzień Ziemi to impreza w Przedszkolu – Mateřské škole,która odbyła się po raz pierwszy wczoraj 18 kwietnia 2017 , której celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych, ale także wśród rodziców.

Zabawy dzieci dopołudnia w przedszkolu
• Zgadywanie zagadek
• Czytanie opowieści
• Kolorowanie kolorowanek do tematu

Po odpolední svačince se začali scházet také rodiče. Se svými dětmi si prošli bosky cestu přírodnin a přírodních materiálů– bosé nožky nakonec smyli čistou teplou vodou. Cesta nadchla některé děti natolik, že ji procházeli několikrát. Přidali se také starší sourozenci a jedna maminka.
Poznávání plodů Země bylo dalším stanovištěm. Děti si mohly plody osahat, přivonět a také ochutnat. Nejmenší zájem o ochutnávku byl u cibule a česneku.
Jak se škrábou brambory, komu to jde od ruky a kdo je rychlejší? To si mohli rodiče s dětmi vyzkoušet u stolu a se škrabkou v ruce.
Ukázalo se, že tuto činnost zvládají opravdu všichni na jedničku.
Pak se hledala brambora ztracená v písku a vybarvovaly se omalovánky zeměkoule.
Pečené brambory s máslem a solí....krásná a hlavně moc dobrá tečka na závěr našeho odpoledne.
Co na tom, že nám počasí nepřálo. Den Země jsme si společně náramně užili.
Naše poděkování patří všem, kdo tuto akci pomáhali zorganizovat,
a rodičům a dětem, kteří na oslavu Dne Země přišli.