Úvodní stránka » NOVINKY » Dýňový den v MŠ

Dýňový den v MŠ

V úterý 15.10.2013 jsme si v naší mateřské škole – przedszkolu uspořádali dýňový den.

Děti již celý měsíc nosily do mateřské školy dýně ze svých zahrádek a moc se těšily, až z nich budou tvořit krásné vyřezané strašidýlka.

Vytvořili jsme si dvě skupiny dětí, připravili ubrusy, lžíce, misky, mísy a další potřebné pomůcky a začali jsme pracovat. Děti si vybraly motivy obličejů dýní a s napětím držely paním učitelkám palce, aby jim jejich dýně vykrojily přesně podle jejich představ.

Vykrajování se povedlo, děti se vrhly na dlabání dýní a vybírání semínek. Někteří dlabali lžící, jiní přímo vlastníma rukama.

Pak přišlo na řadu aranžování dýní do proutěných košíků. Zde se fantazii meze nekladly. Vytvořila se nám krásná dýňová výstavka, na kterou jsou děti velmi pyšné.

Když jsme s dětmi pracovaly, měly jsme velikou radost, že děti tak pěkně spolupracují, že se zájmema nadšením vytváří svá vlastní dýňová strašidýlka.Tento den jsme prožili společně moc hezky a pro nás pedagogy je to krásné pohlazení na duši, ostatně, z fotek to na Vás, rodiče, dýchne určitě také.

Fotogalerie zde.