Úvodní stránka » NOVINKY » Exkurze ve 112

Exkurze ve 112

Ve čtvrtek 12. května 2016 se žáci mladších ročníků ZŠ vydali do Třince na místo, kam se běžně člověk nedostane. Na místo, odkud se řídí nejsložitější záchranné akce v regionu. Tím střeženým místem je budova Integrovaného bezpečnostního centra v Třinci „112", kde sídlí Hasičský záchranný sbor, Policie ČR a Městská policie Třinec. Zde nás přivítal přátelský a vstřícný kolektiv zaměstnanců, kteří nás provedli budovou, která nyní patří v ČR mezi nejmodernější. Velmi názorně a trpělivě byli žáci seznámeni s tím, jak pohotově a přesně funguje integrace všech záchranných složek. Postupně si žáci mohli připomenout, jak se má člověk zachovat v případě, že bude potřebovat kteroukoli ze složek tohoto systému. Zajímavou tečkou byla prohlídka vozů hasičů. Poté jsme již jen společně žasli, jak dokonalá péče může být poskytnuta člověku, když se dostane včas do správných rukou.

Foto zde.