Úvodní stránka » NOVINKY » Global schools - jídlo/jedzenie

Projekt GLOBAL SCHOOLS aneb jak neplýtvat jídlem a jíst zdravě -  jedzmy zdrowo, lokalnie i sezonowo

V naší škole učíme světově a v souvislosti s realizaci projektu GLOBAL SCHOOLS to platí dvojnásob :-) . Opět jsme se aktivně zapojili do realizace mezinárodního projektu GLOBAL SCHOOLS: svět ve výuce, jehož cílem  je vytvořit a ověřit v praxi nové přístupy a metody začleňování globálních témat do výuky.

V posledních dvou týdnech u nás probíhal projekt zaměřený na téma: Chytře s jídlem aneb jak neplýtvat a zdravě jíst.

Posílili jsme vědomosti v oblasti zdravé výživy, dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o tom, v jakém množství a jakým způsobem plýtváme jídlem a co jsme připraveni udělat pro to, aby k plýtvání potravinami nedocházelo. Zamýšleli jsme se nad tím, jak využít zbytky jídla, jak přemýšlet u nakupování, tvořili jsme "zbytkovou kuchařku" a také jsme plno dobrot uvařili a ochutnali.

W ramach naszego projektu przyjęliśmy w świetlicy zacnego gościa, pana Janka Sławińskiego, który opowiadał nam o tym, jak kiedyś gotowano, gospodarowano z jedzeniem i przechowywano go.

Tworzyliśmy też kalendarz roślin sezonowych, które w danym okresie można najłatwiej i najtaniej nabyć, poza tym są smaczne i zdrowe. Szczególną uwagę zwróciliśmy na produkty lokalne, które możemy sobie wyhodować sami w naszych szklarniach czy ogródkach. My w szkole też zasialiśmy pierwsze nasionka.

Nasze działania projektowe wykulminowały w piątek 24.2.2017. Na konferencję szkolną przyjechała do nas pani Kateřina Velíšková, nadzorująca nasz projekt, której zaprezentowaliśmy całą naszą dwutygoniową pracę. 

a oto zdjęcia/ foto zde

.