Úvodní stránka » NOVINKY » Lesník v MŠ

Lesník v MŠ - Leśniczy w Przedszkolu

Dzieci w Przedszkolu na godzinnym spotkaniu zaznajomiły się z pracą leśniczego oraz poznały jaką rolę pełni on w lesie. Na przygotowanych planszach przedszkolaki widziały zwierzęta takie jak zając, lis, dzik, jelenie. Miały możliwość dotknąć poroża jelenia. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc przetrwać zwierzętom zimę, dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy na zimę a niektóre zasypiają  w sen zimowy. Pan leśniczy opowiedział dzieciom w jaki sposób należy dokarmiać ptaki. Przedszkolaki odpowiadały na pytania, które zadawał pan leśniczy.

Spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci. Z pewnością uwrażliwiło dzieci na piękno otaczającej nas przyrody oraz wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za nią.

Příroda, les, zvířata v něm – to byla témata, která nás v MŠ provázela téměř měsíc.

Z našich aktivit vyplynulo mnoho dětských zvídavých otázek, na které jsme společně hledali odpovědi. Ale co může být zajímavější, než setkání s člověkem, který se o les a zvěř v něm stará?

Do MŠ přijal pozvání Bc. Radek Przybyla – lesník a myslivec .

Bylo to velmi zajímavé setkání. Pan myslivec si s  sebou přivedl dva krásné lovecké pejsky, kteří dětem zpříjemňovali vyprávění a ukázky nejrůznějších kožešin zvířat, rohů, parohů. Zvířat, která se vyskytují v našich lesích a oborách.

Vše si děti mohly osahat, prohlédnout, všechny dotazy pan Przybyla dětem zodpověděl.

Bylo to moc krásné a zajímavé dopoledne, které dětem přiblížilo lidskou profesi, která může být nejen zajímavou a poutavou prací, ale také nádherným a obohacujícím koníčkem.

Za toto setkání děkujeme panu starostovi Vítězslavu Dyrčíkovi.

Fotogalerie zde.