Úvodní stránka » NOVINKY » Pasování na školáky

Pasování na školáky

Existují specifické dny, kdy se oficiálně stávají z chlapců chlapi, z holek ženy, ze studentů zaměstnanci a tak dále. No a v pátek 26. června se stali předškoláci naši mateřské školy školáky. Jak se to stalo?

Inu, to takhle přišly poslední den školního roku předškoláci do školky. Chvíli si hrály, ale něco bylo cítit ve vzduchu. Všude samé květiny, nezvykle jinak oděné paní učitelky atd. A skutečně. Zanedlouho se dostavil i pan ředitel. Předškoláci se slavnostně seřadili a jedno dítko po druhém bylo velkou tužkou pasováno na školáka.

A že dny dětí jako školkáčků opravdu skončily, dostaly od paní učitelek něco na památku. A tak s radostí i hrdostí, ač si to možná někteří z nich ani pořádně neuvědomovali, později vykročili do další etapy svého života. A za dva měsíce ty ještě před chvílí malé děti přivítáme jako žáky prvního ročníku naši základní školy.

Fotky zde.