Úvodní stránka » NOVINKY » Práce v MŠ

Tajemný les a život v něm

V naší mateřské škole – w przedszkolu jsme tento měsíc přijali do kolektivu nové děti. Režim a prostředí mateřské školy učitelky přizpůsobovaly adaptaci dětí. Děti, které prostředí MŠ již znají, napomáhaly vytvářet příjemnou a bezpečnou atmosféru v MŠ. Ve chvíli, kdy se přestalo plakat, pustili jsme se řádně do práce.

Tento týden jsme prožívali ve znamení lesa a života v něm.

Děti les navštívily, pozorovaly, sbíraly lesní plody, přírodniny a listy. Přírodniny děti využily k činnostem převážně výtvarného charakteru. Listy tak nalepovaly a otiskovaly. Jelikož hub v tomto období je v našich lesích mnoho, děti nejen o houbách diskutovaly, ale také nosily ukázky hub do MŠ. Děti život v lese, díky své vlastní představivosti, přenesly do prostor v MŠ a pod vedením učitelek se pohybové hry nesly v duchu lesních zvířat.

Fotogalerie zde

JAK ROSTE STROM

Starý javor nejmíň po sté vysvětluje, jak se roste:

"Narovnej se! Drž se zpříma! Kořeny ti drží hlína.

Svítí slunce? Nastav listy! Prší? Sláva! Budeš čistý.

Trocha slunce, trocha deště, povyrosteš, snaž se ještě.

Ještě kus a ještě kousek, větve do koruny pnou se.

Pro letošek už to stačí, už uneseš hnízdo ptačí."

Grzyby

Na grzyby idziemy