Úvodní stránka » NOVINKY » Vítání jara

Jaro už je tu…

Naše mateřská škola - przedszkole přivítala jaro zájmem o probouzející se přírodu. Děti sadily různé cibulky či semínka. Seznámily se tak s pojmy: setí, sázení, zalévání, hnojení. Příroda se nám ukázala již v různých barvách či odstínech a tak jsme na zahradě měli možnost pozorovat kvetoucí květiny, keře, stromy. Pozorováním stavby květiny se děti seznamovaly s (pojmy: kořen, stonek, listy, květ a okvětí). Tyto poznatky využily při tvořivých činnostech, jako byla výroba květiny a sestava květiny dle jednotlivých částí. Při procházkách děti zaznamenaly změny probíhající na loukách, které s radostí přenesly na okno naší šatny, kde vznikla kvetoucí louka.

Naši předškoláci obdrželi týdenní úkol, kdy spolu s rodiči měli zasadit semínko a donést do mateřské školy. Ani jeden z budoucích školáků nezapomněl a svůj úkol splnil. V šatně tak vznikla malá zahrádka. Vzhledem k příjemnému, hezkému, jarnímu počasí děti z MŠ častěji vyrazily na zahradu. Děti, zejména kluci rádi vyžívali hřiště, kde se pokoušeli hrát fotbal. Děvčata byla zas nadšená s možností si opět po delší době hrát v pískovišti. Největší radost však děti měly s nově zakoupených koloběžek, odstrkavadel, sekaček na trávu, koleček a dalších pomůcek, které děti využijí v pískovišti.

Fotogalerie zde.