Úvodní stránka » NOVINKY » Zážitky z Berlína - projekt Erasmus+

W terminie od 23 kwietnia do 27 kwietnia uczniowie starszych klas naszej szkoły razem z nauczycielkami wyruszyli odwiedzić kolejną zaprzyjaźnioną szkołę w ramach projektu Erasmus +. Tym razem zawitali do stolicy Niemiec - Berlina. Szkoła gospodarzy „Katharina Henroth Grundschule“ to model szkoły europejskiej, gdzie nauka przebiega w języku polskim oraz niemieckim.  Nasi uczniowie mieli tutaj okazję wziąść udział w zajęciach, wspólnie z uczniami szkół partnerských pełnili zadania dotyczące projektu, obejrzeli pokaz polskich tańców narodowych zespołu „Krakowiacy“.

Kromě společné výuky měli žáci možnost poznat nejvýznamnější památky Berlína. Navštívili tři velkolepá muzea – Naturkundemuseum (přirodovědné muzeum), Neues Museum (sbírka egyptského umění) a Technikmuseum (technické muzeum).  Velmi milým překvapením byla romantická vyhlídková plavba po řece Sprévě, která protéká německou metropolí. Výlet do Berlína byl velmi náročný, ale nádherný a v mnoha ohledech nezapomenutelný.

FOTO VIDEO

Zvýrazněné položky jsou povinné.