Úvodní stránka » NOVINKY » Zdravé zuby

Projekt Zdravé zuby na naší škole běží už mnoho let. Zábavnou formou se učitelky snaží vést děti k zodpovědnosti za svůj chrup. Jedná se o program, který je podporován ministerstvem školství, zdravotnictví, světovou zdravotnickou organizací a stomatologickou komorou. Škola tak má možnost systematicky a dlouhodobě působit na postoje dětí k zubnímu zdraví.
Výuka má praktickou část, ve které děti nacvičují správnou techniku čištění zubů, kontrolují si zubní kartáčky a zubní pasty. Pracovní listy pro děti jsou připraveny v souladu s věkovými zvláštnostmi dětí. Jsou souborem hádanek, kvizů, doplňovaček a omalovánek, které seznamují děti s problematikou péče o chrup a umožňují tak zábavnou formou posílit správné návyky péče o zubní zdraví. Školy se pak zúčastňují soutěže o věcné ceny, což je podmíněno vyplněním kvízové otázky a návštěvou dětí u jeich stomatologů. Letos se pousmálo štěstí i na naší školu. Cenu na 2. místě, kde hlavní výhrou byla poukázka na učební pomůcky v hodnotě 10000 Kč, slavnostě převzal dne 19. 6. pan ředitel v divadle Miron v Praze.