Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

2021-10-20_09-14-26

Divadlo loutek Ostrava

V rámci projektového dne jsme měli možnost ve středu 20.10.2021 navštívit Divadlo loutek v Ostravě. Žáci se v úvodu seznámili se zákonitostmi stínového divadla, zhlédli loutkové představení a poté se seznámili se způsoby tvorby loutek. V následující části si po názorné ukázce vyráběli své vlastní barevné, perforované stínové loutky. Navrhovali, vystřihovali, barvili, lepili, kombinovali různé materiály a techniky. Pracovali s různými nástroji a pomůckami. V závěrečné části měli žáci možnost prezentovat svojí loutku a ve skupinách vytvořit a odehrát krátký příběh.

Teatrzyk cieni rozbudził naszą wyobraźnię. Postacie, które stworzyliśmy w ramach warsztatów ożyły w krótkich własnych scenkach teatralnych. Odjeżdżaliśmy pełni wrażeń i pomysłów na kolejne teatralne przygody w szkole czy w domu.

foto/zdjęcia

Sdílet příspěvek:

Přihlášení