Historie

Historie českého základního školství v obci Košařiska se začíná datovat už od roku 1833 tehdy ještě českou evangelickou školou, tedy školou církevní. Oficiální česká škola byla založena až v roce 1923. Tato škola byla umístěna v dřevěném domku p. Wiszczora vedle hostince. V roce 1933 se však přestěhovala do novostavby p. Walacha na území obce Milíkov. Po dobu německé okupace byla škola uzavřena a ožila zase ve stejném místě až v roce 1945. Teprve v roce 1960 byla škola přestěhována do prozatímní dřevěné budovy na území obce Košařiska a od roku 1977 spolu s polskou školou sídlí ve zděné budově, která slouží sloučeným školám dodnes.

 

Současnost

Nyní je škola neúplnou základní školou (pouze 1. – 5. ročník). Její třídy jsou podle počtu dětí v daném ročníků buď sloučené nebo samostatné. Spádovou školou pro žáky opouštějící základní školu po 5. ročníku je Základní škola a mateřská škola Bystřice 848, okres Frýdek – Místek, příspěvková organizace.