20220505_103045

Projektové dny v MŠ – stavebnictví, plazi

Dny 5.5. a 9.5. se nesly v duchu projektových aktivit.

Navštívil nás pan Zalisz, který dětem předvedl, co obnáší práce stavaře. Ukázal dětem nářadí a různé druhy stavebního materiálu a poté s dětmi postavil domek.

Dzieci sobie mogły wypróbować wiele prac budowlanych. Próbowały między innymi mieszać zaprawę, wychodzić na drabinę,  ciąć piłką steropian na budowę małego domku, który ma teraz swe miejsce w altanie ogrodowym.

Dziękujemy serdecznie panu Danielowi Zaliszowi za bardzo ciekawe zajęcia.

foto – zdjęcia

Pan Lazar nám pro změnu přinesl ukázat své netradiční domácí „mazlíčky“, které chová už přes 20 let. Donesl několik hadů a k tomu ještěra „agamu vousatou“.

Dzieci miały okazję obejrzeć a nawet pogłaskać różne gatunki węży. Przekonały się o tym, że węże wcale nie są śliskie, lecz suche, chłodne i przyjemne w dotyku. Dowiedzieliśmy się, czym i jak często trzeba karmić węże, jakim sposobem i dlaczego zdejmują skórę oraz wiele innych ciekawostek ze świata węży.

Moc děkujeme panu Romanu Lazarovi za velmi zajímavou přednášku a ukázku plazů.

foto – zdjęcia