20230323_095429

Aktivity v MŠ – Zajęcia w przedszkolu

Moje smysly – moje zmysły
Jedním z našich témat byly smysly – děti hrály na různé hudební nástroje, například na harmoniku, triangl,
činely, dřívka, klavír, rumbakoule apod. Malovaly a tvořily obličeje, všechny smysly procvičovaly i u
přípravy ,,cibulového sirupu“ – pozorovaly, krájely, čichaly, ochutnávaly med i cibuli. Poté si děti s radostí odnesly domů svůj vlastnoručně vyrobený cibulový sirup.

Podczas zajęć miały dzieci też możliwość przygotowania owocowej sałatki. Dzieci same kroiły owoce, mieszały i potem z wielką chęcią zjadały sałatkę.

Učíme se zahradničit – Uczymy się ogrodnictwa
Wraz z nadejściem wiosny dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze.

Jeden den jsme seli semínka řeřichy. Děti si vystlaly misky vatou, nasypaly semínka, zalily vodou a postavily misky na parapetě. Každý den semínka zalévají a pozorují změny.

Następnego dnia dzieci pomagały przy sadzeniu kwiatków. Podczas zajęć dzieci poszerzały wiadomości na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.

Ve čtvrtek si děti vyzkoušely pokus s papírovými květinami.