Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

IMG_8891

Den otevřených dveří – Dzień Otwartych Drzwi

Ve čtvrtek 31.3.2022 naše škola otevřela dveře všem, kteří ji chtěli navštívit. Přestože byl Den otevřených dveří určen především pro děti a rodiče, kteří se teprve chystají k zápisu do naší základní nebo mateřské školy, přilákal i mnoho rodičů našich nynějších žáků, a také některé naše absolventy.

Na początek wysłuchaliśmy krótkiego koncertu uczniów naszej szkoły uczęczczających do jabłonkowskiej Podstawowej Szkoły Artystycznej, która od września otworzyła w Koszarzyskach swoje klasy. Dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość kształcenia muzycznego bezpośrednio w swojej szkole, w ramach godzin otwarcia świetlicy szkolnej. To bardzo pozytywnie odbierają rodzice, którzy nie muszą się troszczyć o dojeżdżanie swoich pociech do szkół muzycznych w Jabłonkowie czy Bystrzycy.

Naši páťáci – z české i polské části školy – si pro nás připravili malé divadelní představení „O veliké řepě“, které nacvičili v rámci společných hodin angličtiny pod vedením paní učitelky Ł. Gill. K závěrečné písničce – také v angličtině – se s chutí připojily všechny přítomné děti.

Po wspólnym rozpoczęciu mieli goście możliwość zwiedzić szkołę i wziąć udział w przygotowanych zajęciach. W przedszkolu przygotowano dla rodziców i dzieci miniwarsztaty, natomiast w szkole zaintertesowani mogli udać się w podróż po bajkowych przystankach. Korytarze były udekorowane pięknymi pracami plastycznymi uczniów. W kawiarence można było obejrzeć na dużym ekranie zdjęcia z różnych imprez i zajęć minionych miesięcy czy lat, raczyć się pysznymi wypiekami oraz napojami. Można też było spokojnie porozmawiać z pracownikami szkoły i dowiedzieć się wszystkich potrzebnych informacji.

FOTO

Jsme velmi rádi, že jsme po dlouhých měsících pandemických omezení mohli konečně zase otevřít školu veřejnosti. Ze spokojených tváří dětí i jejich rodičů můžeme vyvodit, že se u nás všem líbilo, což nás samozřejmě velice těší. Zájemcům o vzdělávání v naší škole jsou však dveře otevřeny kdykoliv po telefonické domluvě.

Připomínáme také možnost účasti na bezplatných odborných setkáních pro rodiče a veřejnost, v nejbližší době to bude setkání s dětskými psychology na témata vývoje dětí a komunikace s nimi. Více informací ZDE.

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy na kolejne imprezy!

Sdílet příspěvek:

Přihlášení