Den Země

V měsíci dubnu již tradičně se všemi žáky naší školy slavíme Den Země. Protože jarní počasí nás v letošním roce navštívilo poměrně brzy, rozdělili jsme si tento svátek do dvou částí. Ve čtvrtek 11.4. jsme se všichni pustili do jarního úklidu školní zahrady a okolí školy, jak můžete vidět v TÉTO fotogalerii.

Na téma ochrany naší planety a návratu k tradicím jsme pak navázali 22.4., kdy jsme se záležitostem ochrany životního prostředí věnovali v rámci všech předmětů. Završením pak byla návštěva paní Kristýny Muchové, která nás seznámila s procesem výroby tradičních slamníků, a to od pěstování speciální odrůdy žita, přes jeho zpracování, až po samotnou výrobu. Mohli jsme si nejen osahat snop žita, vyzkoušet, jak se na takovém pravém slamníku leží, ale také jsme si mohli vyrobit ekologická slaměná brčka.

Děkujeme paní Muchové za návštěvu, fotografie si můžete prohlédnout ZDE.