Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

Exkurze do Archeoparku – Wyjazd do parku archeologicznego&nbsp

Chotěbuz

Dne 18.9. 2020 v rámci projektu OPVV Šablony II děti ze ŠD vyjeli do Archeoparku do Chotěbuze. Ve spolupráci s Archeoparkem v Chotěbuzi jsme naplánovali a připravili projektový den s názvem „ Po stopách našich předků“. Návštěva se skládala z teoretické a praktické části. Žáci vyslechli přednášku na téma Život Slovanů. Během výkladu si děti mohly osahat různé pomůcky, které naši předci používali, np. různé hliněné nádoby, zbraně atd. V poslední části, pro žáky asi nejzajímavější, bylo psaní na voskových tabulkách, přiřazovat podle čichu různé bylinky, střílení z luku atd. Žáci se aktivně zapojili do jednotlivých činností a úkolů. Projevili zájem o danou oblast. Cílem projektového dne bylo propojit teorii s praxí. Motivovat žáky k zájmu poznávání života našich předků.

W towarzystwie pedagoga muzealnego uczniowie odkrywali informacje o historii grodziska w Kocobędzu i na podstawie tego poznali problematykę ówczesnych upraw rolnych, zdobywania pożywienia, produkcji odzieży, ceramiki oraz dawnej hierarchii społecznej. Pogoda nam dopisywała i wszyscy powracali z zadowolonymi minkami i wrażeniami.

zapraszamy do obejrzenia zdjęć / foto ke stažení zde

Sdílet příspěvek:

Přihlášení