Úvodní stránka » Projekty

Zabezpečení budovy ZŠ a MŠ Košařiska

Projektová výzva: RP MŠMT

Podpora zabezpečení mateřských a základních škol tvořených třídami 1. stupně s počtem tříd do pěti v roce 2017

Cílem projektu je vytvořit vhodné zabezpečení budovy školy proti nežádoucími vniknutí nepovolaným osobám v době výchovy a vzdělávání dětí a žáků.

************************************************************************************************************

Friendship without borders - Przyjaźń bez granic

Projektová výzva:

Erasmus+ školní vzdělávání Klíčová akce 2 - Strategických partnerství vzdělávacích institucí s tématem školního vzdělávání výzva 2016

Cílem tříletého projektu (2016 - 2019) je vytvoření profesního partnerství se základními školami v Německu, Polsku a Francii včetně výjezdů žáků a plnění společných výchovně-vzdělávacích úkolů a aktivit. (REPORTÁŽ)

Společné vzdělávání v Košařiskách

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Cílem dvouletého projektu (2016 - 2018) je v naší škole vytvořit dvě nové pracovní pozice - Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a Školní asistent pro žáky ohrožené školním neúspěchem, dále žákům nabídnout setkávání v klubech - Čtenářský klub a Klub zábavné matematiky a logiky, dále proškolit pedagogický sbor k novým odborným způsobilostem a také nabídnout rodičům žáků zdarma odborná setkávání.

Místní akční plán ORP Třinec

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Více informací na http://trinec.mapy-vzdelavani.cz/

Název projektu:

• je tříletý mezinárodní projekt (2015 – 2018), který v České republice realizuje Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni ve spolupráci s KVIC Nový Jičín;
  • účastní se ho 17 partnerů + 6 přidružených organizací z 10 evropských zemí: IR, VB, PT, SE, FR, ČR, AU, IT, BG, LT;
  • v ČR je zapojeno 12 škol;
  • je finančně podpořen Evropskou komisí.

Cíl projektu:

• porozumět současným globálním a rozvojovým tématům;
  • propojit si své znalosti z výuky s rolí, kterou mohou hrát při utváření spravedlivějšího světa a jeho udržitelného rozvoje;
  • tvorba inovativních výukových lekcí a projektových týdnů s žáky;

Jazykové dovednosti na ZŠ Košařiska

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Cíl projektu:

V rámci projektu škola nakoupila nové knihy do žákovské knihovy včetně čteček el. knih, zorganizuje čtenářské dílny, vyslala žáky na jazykový pobyt do Polska a vyučující anglického jazyka na jazykový kurz do Anglie.

Název projektu:

Rozvoj a podpora škol pro využití mobilní ICT ve výuce

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Cíl projektu:

V rámci projektu škola nakoupila pro své pedagogy tablety a bude pedagogy akreditovaně vzdělávat v jejich metodickém využívání ICT ve výuce.

Název projektu:

Mladý žurnalista „Młody dziennikarz“ aneb učme mladou generaci polské národnostní menšiny publikovat informace v mateřském jazyce

Projektová výzva: RP MŠMT Podpora výuky dějin 20. století a vzdělávání v jazycích národnostních menšin 2017

Projekt je zaměřen na vzdělávání žáků v polském jazyce - jazyce národnostní menšiny obce Košařiska. Záklandí škola nabízí ve svém vzdělávacím programu s polským jazykem vyučovacím volitelný zájmový útvar Žurnalistika (práce s informacemi, psaní reportáží, vedení rozhovorů s významnými osobnostmi, základy práce s polským textem, jeho korektury, propagace polské literatury aj.) Pod vedením pedagoga v polském jazyce vyučovacím se žáci seznamují s polskou literaturou, základy polské žurnalistiky a základy polské stylistiky. Žáci v zájmovém útvaru tvoří svůj žákovský redakční tým a každý měsíc vydávají nové číslo školního časopisu.

Cílem projektu je podpořit polské národnostní vzdělávání. Hlavní důraz je kladen na multikulturní výchovu se zaměřením na kulturní diference, lidské vztahy a principy sociálního smíru a tolerance. Nedílnou součástí je také rozvoj mediální výchovy s důrazem na kritické čtení a vnímání mediálního sdělení v polském jazyce včetně jeho interpretace, stavby a vnímání autora. Žáci pochopí fungování médií, vliv médií ve společnosti a lépe rozvinou práci v realizačním týmu.

Učíme se dopravním předpisům

Projektová výzva: Ministerstvo dopravy ČR

Hlavním cílem dopravního projektu je zvýšení bezpečnosti a tím snížení úrazovosti chodců a cyklistů v silniční dopravě, která je v naší republice největší. Pro některé žáky to bude průprava v budoucnosti získat v kurzu autoškoly oprávnění k řízení motorového vozidla. Dalším cílem je naučit žáky už v mladém věku správné návyky, slušnosti, ohleduplnost k ostatním účastníkům silničního provozu, znát pravidla a předpisy dopravní vyhlášky, poznat kdo má přednost v průjezdu jednoduchých křižovatek, význam světelné signalizace a semaforů, dopravního značení a dopravních značek, práva a povinnosti účastníků silničního provozu, chování se, jestliže se stane účastníkem dopravní nehody apod.

Recyklohraní

ASEKOL            EKO-KOM           EKOLAMP           EKOBAT

Recyklohraní je dlouhodobý projekt, který si klade za cíl realizaci zpětného odběru baterií, akumulátorů a elektrozařízení spojený s osvětovou činností v problematice nakládání s odpady ve školských zařízení v České republice.

Naše škola zapojením v projektu získává za sběr baterií a drobného elektrozařízení do připravených nádob body, za které si může následně vybrat zajímavé odměny z internetového katalogu školních pomůcek, sportovního náčiní, praktické elektroniky, vstupenek do naučných či zábavných parků. Další body pak získává za účast v soutěžích či plněním rozličných úkolů vztahujících se k problematice třídění a recyklace odpadů.