Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

4c894f59-694e-478f-87f5-73e4e12e9ff9 (2)

Mikulášské dílničky v MŠ – Warsztaty Mikołajkowe w przedszkolu

V úterý 29. listopadu spolu strávili děti, rodiče a učitelky hezké odpoledne spojené s přípravou na adventní čas.

Przyjemny nastrój przedświąteczny wniosła do przedszkola pani Lenka Koždoňová, opowiadając wszystkim obecnym w gwarze o zwyczajach ludowych połączonych ze świętami Bożego Narodzenia.

Vytvořit si mikulášskou dekoraci a přitom si popovídat, odpočinout si od každodenního shonu, vypít si kafíčko a nabídnout si něco dobrého na zub bylo velmi příjemné a zábavné. Každý si mohl vybrat, co si vyrobí, ale popravdě, rodiče do toho vůbec neměli co mluvit. Děti už měly pro své maminky a tatínky dávno řádně promyšlený, připravený a zpracovaný plán nebo vlastně pořadník, co si vyrobí jako první a kde skončí. Možností bylo hned několik. K výrobě jsme použili různé techniky a materiály. 🎅 Mikuláš byl vyroben z papíru, 👹čerta jsme nejdříve upekli z „pilinového“ těsta a poté byl oblečen do látkového kabátku, 😇andělíčci byli ze dřeva zdobení krásnými křídly a vánoční skřítek ze šišky.

Więc rodzice zabrali się do pracy. Spełniając marzenia swoich pociech przechodzili od jednego stolika do drugiego. Spokojnie usiąść przy kawce mogli dopiero wtedy, kiedy dzieci zachwycały się gotowymi dekoracjami.

Věříme, že se všem zúčastněným mikulášské dílničky líbily a řádně si je užili. Děkujeme všem rodičům za účast a Za celý pedagogický sbor Vám přejeme příjemné prožití adventního času, vánočních svátků a také mnoho zdraví a štěstí v novém roce 2023.

Zyczymy wszystkim spokojnego przeżycia adwentu, przepięknych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nowym roku 2023.

FOTO

Sdílet příspěvek:

Přihlášení