Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

IMG_6825

Podzim v MŠ – jesień w przedszkolu

Pečení jablečných štrúdlů

Krásné a skoro již podzimní téma „Máme rádi ovoce“ nás s dětmi motivovalo k přípravě a pečení štrúdlů. Děti se se zájmem zapojily do veškeré přípravy. Vyzkoušely si okrajování, strouhání a plnění těsta jablky, rozinkami, posypání cukrem, kde si mohly procvičit i tzv. špetkový úchop. Paní učitelky pomohly dětem s pečením a nakonec jsme se společně s dětmi o záviny rozdělili.

Pieczemy strudel w przedszkolu

Kilka dni temu zapachniało w całym przedszkolu. Przygotowania do pieczenia strudlu rozpoczęły się już od samego rana, kiedy dzieci obierały oraz tarły jabłuszka. Poznawały także składniki, które są potrzebne do zrobienia ciasta. Potem zabraliśmy się wszyscy ochoczo do pracy. Każdy przedszkolak miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych, dzieci z radością pomagały paniom w przygotowaniu strudli, dodając składniki i posypując cukrem. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była degustacja tego, co sami upiekliśmy.

Drakiáda

Podzim v mateřské škole si neumíme představit bez draků a dráčků, které s dětmi vyrábíme ze všeho možného i nemožného, ale samozřejmě ani bez pouštění draků. Dlouho očekávaná drakiáda, na kterou se všichni velmi těšili, proběhla dne 13.10.2022 na louce u PZKO. Ačkoliv celý týden velmi silně foukalo a počasí na pouštění draků bylo takřka ideální, ve čtvrtek nás počasí zklamalo a vál pouze mírný vánek. I přes nepřízeň počasí si děti drakiádu užily a za účast byly odměněny nejen diplomy, ale také sladkou dobrotou. 

Hula wiatr, a wraz z nim nasz latawiec! 

Korzystając z pięknej jesiennej pogody wyszliśmy na łąkę koło PZKO puszczać latawce. Trochę się nabiegaliśmy, ale w końcu udało nam się zobaczyć szybujące po niebie latawce. Wspólna zabawa sprawiła dzieciom wiele radości. Wszystkie przedszkolaki za puszczanie latawców zostały nagrodzone dyplomem oraz słodką niespodzianką. Przedszkolaki stwierdziły, że puszczanie latawców nie jest łatwą sprawą, nie zniechęciły się jednak i oświadczyły, że kolejnych prób dokonają z rodzicami podczas większego wiatru.

foto

Sdílet příspěvek:

Přihlášení