Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

IMG_8728

Preventivní programy – programy profilaktyczne

Ve dnech 30.3. a 31.3. se naši žáci zúčastnili preventivních programů zaměřených na zdravý hodnotový systém a nepodléhání tlaku negativních společenských jevů.

středa 30.3.

4., 5. ročníky ČZŠ a PZŠ – Aby učení nebylo mučení

Zajímavý interaktivní zážitkový program, během kterého si mohli žáci vyzkoušet, jak získat motivaci a výbavu ke zdravému řešení problémů, které pramení z obtíží s učením se.

Czasami trudno nam uczyć się, zapamiętywać potrzebne informacje. Pani lektor pokazała nam kilka figli, które mogłyby ułatwić uczenie się czegoś oraz pokonywać kłopoty związane z zapamiętywaniem…

1. ročník ČZŠ – Sněhurka a 7 trpaslíků aneb 7 způsobů, jak být fit

Skrze tento zážitkový program se žáci dozvěděli, a také si prakticky vyzkoušeli, co dělat, aby byli nejen zdraví, ale také šťastní a spokojení. Program byl zaměřen na základy tělesné i duševní hygieny a na rozvoj kladných povahových a intelektových vlastností.

čtvrtek 31.3.

2., 3. ročník ČZŠ – Kde končí legrace

Každý chápe legraci jinak. To, co je pro někoho ještě přijatelné, může být někomu jinému nepříjemné, a proto je velmi důležité umět si vymezit své hranice a upozornit na jejich překračování. Během programu proběhl nácvik vymezování se vůči nevhodnému chování kamarádů. Žáci se také dozvěděli, kdy nevhodné chování přechází v šikanu a co mohu dělat, když se cítím šikanován nebo když vidím, že je šikanován někdo jiný.

2., 3. ročník PZŠ – Kdo nepije, vyhraje!

Program profilaktyczny,  w trakcie którego dzieci uświadomiły sobie, jak ważny jest  mózg, jak utrzymywać go w zrowiu i bezpieczeństwie, by dobrze się rozwijał, jaki negatywny wpływ może mieć na niego alkohol. Na końcu dzieci nauczyły się, w jaki sposób odmówić, kiedy ktoś proponuje im alkohol.

FOTO

Sdílet příspěvek:

Přihlášení