Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

IMG_9129

Show dravých ptáků – Pokaz ptaków drapieżnych

V pondělí 25. dubna se děti naší mateřské i základní školy zúčastnily ukázky dravých ptáků spojené s přednáškou ze života a jejich výcviku. Sokolníci si připravili pro žáky řadu zajímavostí. Žáci mohli zhlédnout dravce v akci, např. při lovu na pohyblivé makety. Velmi nás zaujalo také letecké umění dravců a jejich přesnost při chytání kořisti. Však také sklidili za svůj výkon zasloužený potlesk.

Na vlastní oči děti viděly např. raroha, káně lesní, puštíka, kondora, sovu pálenou, orla, výra či poštolku obecnou. Tato přednáška byla pro nás všechny opravdovým zážitkem. Chtěli bychom poděkovat sokolníkům i jejich dravcům a těšíme se na další setkání.

Najodważniejsi z uczniów brali bezpośredni udział w czasie pokazu. Mogliśmy z bliska obejrzeć poszczególne ptaki, sokolnicy opowiadali o nich, uczyli nas je rozpoznawać i przybliżyli tajniki sztuki sokolniczej. Loty tych pięknych ptaków dostarczyły wszystkim  niezapomnianych wrażeń, a dla naszych uczniów była to niecodzienna lekcja przyrody, w czasie której mogli dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

FOTO

Sdílet příspěvek:

Přihlášení