Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

1714636711499

Taneční dopoledne v základní i mateřské škole

Ve čtvrtek 2. května dopoledne ožila naše škola nezvyklým šumem a radostným smíchem. Naši žáci se totiž měli možnost zapojit do tanečních aktivit vedených mladou a nadanou paní učitelkou z Olomouce, Pavlínou Ellnerovou. Toto taneční dopoledne nebylo jen o krocích a rytmech, ale také o propojení, radosti a pohybu.

Cílem těchto aktivit bylo zlepšit fyzickou kondici, posílit společenství dětí a povzbudit radost z pohybu. Pod vedením paní Pavlíny se naše školní tělocvična proměnila v taneční parket, na kterém se vystřídaly všechny děti naší školy. Kromě zajímavé rozcvičky a her s hudbou a tanečními prvky se děti z mateřské školy a žáci 1. – 3. ročníku naučili také krátkou taneční sestavu. Starší žáci, ze 4. a 5. ročníku, si své sestavy tvořili samostatně a utkali se s nimi na závěr v taneční bitvě.

Všichni účastníci si nové taneční aktivity velice užili a zároveň se zdokonalovali ve spolupráci, součinnosti a respektu vůči ostatním. Každý krok, každý pohyb a každý úsměv byly součástí této nezapomenutelné zkušenosti. Nejenže se děti bavily při tanci, ale také zlepšily své fyzické zdraví a duševní pohodu. Taneční aktivity odhánějí sedavý životní styl a posilují sebevědomí a kreativitu každého účastníka.

Děkujeme paní Pavlínce za její nadšení, odbornost a inspiraci. 

FOTOGALERIE

Sdílet příspěvek:

Přihlášení