Základní škola a Mateřská škola, Szkoła Podstawowa, Przedszkole

Košařiska

Snímek obrazovky (314)

Vánoční besídka – Wigilijka klasowa

Všude zní ozvěna vánočního ticha, odněkud ze tmy mráz do oken dýchá.

Hvězdy v našich očích září, přišel čas obrátit list v kalendáři.

 Žáci 4. a 5. ročníku si na poslední školní den před vánočními prázdninami připravili krátký koncert, který se stal milou tradicí, a na který pozvali své mladší spolužáky. Tentokrát jej obohatily svým vystoupením také paní vychovatelka a paní asistentka. Koncert jsme zakončili společným zpěvem koled, a pak se již všichni rozešli do svých tříd k rozdávání dárečků, degustaci vánočního cukroví a vánočnímu koledování. Tradičně si také děti udělaly procházku ke krmelci, aby také zvířátka měla bohaté svátky.

W te piękne Święta niech każdy pamięta
z głębi serca płynące życzenia:
zdróweczka, marzeń spełnienia,
iskierek radości i dużo miłości.

Na młodsze dzieci polskiej szkoły także czekała niespodzianka, w postaci quizu przygotowanego przez dzieci 4 i 5 klasy. Dowiedzieliśmy się dzięki temu wiele ciekawostek o zwyczajach wigilijnych naszych przodków. Potem już dzieci mogły się zachwycać prezentami, którymi się wzajemnie obdarowywały. Oczywiście nie mogło zabraknąć śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd.

Zyczymy wszystkim Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nowym roku!

Přejeme Vám krásné a pokojné vánoční svátky a úspěšný vstup do nového roku!

FOTO

Sdílet příspěvek:

Přihlášení